Ігор Гузь “КГБ в сучасній Україні”

Усім відома історія з затриманням історика Забілого працівниками СБУ та подальші репресивні дії у приміщенні музею “Тюрма на Лонцького”. Знаю Руслана особисто, так як свого часу організовував презентації видань Центру досліджень визвольного руху за його участі.

Вирішили для підтримки Забілого та його колег зробити флеш-моб біля стін Управління СБУ у Волинській області. Здається спокійна та мирна акція. Наші ж гебісти мали іншу точку зору, зокрема, в тому, що такі заходи шкодять іміджу спецслужби. Почали суєтитись. Працювати з відповідальними працівниками міськради, представниками МВС, а також з нашою молоддю. Окрім того залучили ректорат Луцького національного технічного університету.

Декан одного з факультетів, доречі син ректора Тарас Божидарнік напросився на зустріч з керівником волинського Національного Альянсу Маєю Москвич і в ультимативній формі вимагав відмінити проведення акції, а в іншому випадку виключенням з університету за неуспішність. Довга тирада жодного результату не дала, а у відповідь – подача заяви до обласної прокуратури з приводу порушення прав громадян, а також переслідування за політичиними переконаннями. В понеділок роблю свій депутатський запит, а також спробую підключити народних депутатів з групи “За Україну!”.

Очевидно сьогодні за тотального тиску Партії Регіонів на усі громадянські права та свободи таких дій з боку правоохоронних органів та тих хто співає під їхню дудку варто було очікувати, але важлива наша відповідь. Звернення до засобів масової інформації, громадянських інституцій, представників міжнародних та правозахисних організацій. Будь-який студент має знати, що незважаючи на будь-які переслідування за ним буде стояти стіна з побратимів та просто не байдужих людей готових підтримати його в будь-яку хвилину.

П’ять років тому ми змогли витримати увесь тиск кучмістської системи і тому перемогли. Цього разу все повторюється знову.

p.s. Сподіваюсь Майя Москвич вже за півтора місяці зможе гідно опонувати ректорату свого ВУЗу уже в дещо іншій якості – депутата Луцької міської ради.

Волинські новини

Коментування не рекомендоване автором новини.