Депутати посварилися через книгодрукування

Опісля обговорення земельних питань депутатам Луцької міської ради ще виставило сил і духу сперечатися через книгодрукування. Про це йшлося під час одинадцятої сесії Луцької міської ради шостого скликання.

«Наріжним каменем» для суперечок стало питання про надання пільг по орендній платні на оренду нежитлового приміщення, що на проспекті Президента Грушевського, 1, приватному підприємству «Поліграфічно-видавничий дім «Твердиня». Позафракційний депутат Антон Сосновський, котрий у Луцькій міській раді очолює депутатську групу «Місто майбутнього» виявився проти надання пільг. А ось депутат Анатолій Пархом’юк із фракції «Наша Україна» розповів, що книгарні «Освіта» та «Знання» орендують майно обласної комунальної власності із орендною платою, яка становить одну гривню на рік. Тому він закликав присутніх проявити патріотизм.

Депутат Луцької міської ради від фракції «За Україну!» Богдан Шиба зауважив, що узагалі не розуміє дискусії серед депутатських лав. Він додав, що «Твердиня» часом працює і на шкоду собі, видаючи безкоштовно українських та луцьких авторів.

Обранець луцької громади, очільник фракції «Батьківщина» Юрій Корольчук у Луцькій міській раді порівняв ситуацію із книгодрукування із ковбасою: «Українською» та «Московською». Мовляв, якщо книговидавництво не може заплатити понад тисячу гривень за оренду, то навіщо йому існувати взагалі. «Це ж бізнес!», – наголосив Корольчук. Далі депутати піднятими руками сигналізували про бажання продовжувати дискусію. Луцький міський голова Микола Романюк вказав на те, що суперечка депутатів дещо затягнулася.

Дехто із депутатів вказав і на те, що підприємство виживає, не зважаючи на засилля російського друкованого продукту. Тому такі пільги для «Твердині» потрібно підтримати.

Депутат Павло Данильчук із фракції «За Україну!» у Луцькій міській раді теж не зрозумів, чому депутати сперечаються. На його переконання, українську мову слід підтримувати, особливо у західноукраїнському місті.

У підсумку обранці луцької громади своїм голосуванням не підтримали ідею депутата Антона Сосновського і узаконили пільги для видавництва.

“Волинська правда”

Коментування не рекомендоване автором новини.