Партія «За Україну!» вшанувала пам’ять вояків УПА в Новому Загорові

11 вересня в селі Новий Загорів Локачинського району відбулися заходи з вшанування пам’яті вояків УПА – роти особливого призначення під командуванням бунчужного Андрія МАРЦЕНЮКА (псевдо “Береза”), котрі загинули 9-11 вересня 1943 року в нерівному бою із нациськими окупантами під стінами Новозагорівського монастиря.

На місці бою відбулася панахида за загиблими повстанцями, після якої відбувся мітинг.

Участь у мітингу взяв депутат, голова фракції партії «За Україну!» в Луцькій міській раді Павло Данильчук та депутат від партії «За Україну!» Богдан Шиба.

Павло Данильчук закликав молодь активніше відвідувати такі заходи: «Сьогодні на це історичне місце з’їхалися багато людей, але в основному це старше покоління. А де ж молодь? На такі заходи в першу чергу необхідно залучати молоде покоління. Бо саме воно завтра будуватиме Україну. Сьогодні потрібно активніше залучати молодь до громадської та політичної роботи, до процесу державотворення!»

Прес-служба ВОО ПП «За Україну!»

Історична довідка:

Бій українських повстанців із фашистськими окупантами відбувся 8-11 вересня 1943 року. 42 молодих хлопці тримали бій проти понад тисячі ворогів дві з половиною доби, маючи у наявності один гранатомет та чотири кулемети. Територія Новозагорівського монастиря, на якому розташувалися повстанці, була стратегічним місцем, де пересікалися повстанські шляхи сусідніх областей. До німецьких загонів Локачинського району приєдналися загони з Володимир-Волинського, Горохівського та Луцького районів, прибуло до 40 машин по 20 німецьких солдат у кожній машини.

10 вересня німці пішли в наступ – бій тривав цілий день, підвечір під’їхало ще 10 танкеток (малі танки) зі Здолбунова, які почали прямим попаданням бити в монастирський мур. Повстанці з окопів відступили в монастир, а коли фашисти задіяли авіацію – три літаки – змушені були сховатися у монастирське підземілля. 11 вересня загинув командуючий чотою бунчужний Андрій Марценюк (“Береза”). Вночі з 11 на 12 вересня з вигуками “Слава Україні!” повстанці ровом через окопи прорвалися з фашистського оточення. Із 43 повстанців 29 загинуло, вони знищили 540 окупантів та 700 поранили.

Коментування не рекомендоване автором новини.